Πρόγραμμα Μεγάλης Εβδομάδος Ενορίας Μουρνιών

ΚΥΡΙΑΚΗ  ΒΑΙΩΝ              Εσπέρας 7:00 μ.μ. η ακολουθία του Νυμφίου, στον Ιερό Ναό Ζωοδόχου Πηγής.

ΜΕΓΑΛΗ  ΔΕΥΤΕΡΑ           Εσπέρας 7:00 μ.μ. η ακολουθία του Νυμφίου, στον Ιερό Ναό  Ζωοδόχου Πηγής.

ΜΕΓΑΛΗ  ΤΡΙΤΗ                Εσπέρας 7:00 μ.μ. η ακολουθία του Νυμφίου, στον Ιερό Ναό  Ζωοδόχου Πηγής.

ΜΕΓΑΛΗ ΤΕΤΑΡΤΗ          Εσπέρας 6:00 μ.μ. η ακολουθία του Ιερού Ευχελαίου και  η ακολουθία του Νυμφίου, στον Ιερό Ναό

Ζωοδόχου Πηγής.

ΜΕΓΑΛΗ ΠΕΜΠΤΗ          Πρωί 8:00 π.μ. Θεία Λειτουργία, στον Ιερό Ναό  Ζωοδόχου Πηγής.

ΜΕΓΑΛΗ  ΠΕΜΠΤΗ         Εσπέρας 6:30 μ.μ. η ακολουθία των Παθών , στον Ιερό Ναό Ζωοδόχου Πηγής.

ΜΕΓΑΛΗ  ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ  Πρωί 7.00 π.μ. η ακολουθία των Ωρών και η ακολουθία του Εσπερινού και της Αποκαθηλώσεως ,στον Ιερό Ναό

Ζωοδόχου Πηγής.

ΜΕΓΑΛΗ  ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ  Εσπέρας 6:30 μ.μ. η ακολουθία του Επιταφίου , στον Ιερό Ναό Ζωοδόχου Πηγής.

ΜΕΓΑΛΟ  ΣΑΒΒΑΤΟ        Πρωί 8:00 π.μ. η Θεία Λειτουργία , στον Ιερό Ναό Ζωοδόχου Πηγής.

ΜΕΓΑΛΟ  ΣΑΒΒΑΤΟ        Εσπέρας 6:45 μ.μ. Προϊμιακή Ἀκολουθία τῆς Ἀναστάσεως , στον    Ιερό  Ναό Πέτρου & Παύλου  στον Βαντέ.

Στις 8:30 μ.μ. Προϊμιακή Ἀκολουθία τῆς Ἀναστάσεως, όρθρος  και η Θεία Λειτουργία στον Ιερό Ναό Ζωοδόχου Πηγής.

ΚΥΡΙΑΚΗ ΤΟΥ ΠΑΣΧΑ    Πρωί 9:00 π.μ. ο Εσπερινός της Αγάπης , στον Ιερό Ναό Ζωοδόχου Πηγής.

ΕΚ  ΤΟΥ  ΓΡΑΦΕΙΟΥ  ΤΗΣ  ΕΝΟΡΙΑΣ