Συμμετοχή της χορωδίας της Ενορίας Μουρνιών “Η Ζωοδόχος Πηγή” στο 4ο Φεστιβάλ Φιλαρμονικών, Χορωδιακών και Μουσικών Συνόλων Ρεθύμνου.

Η χορωδία της Ενορίας Μουρνιών “Η Ζωοδόχος Πηγή” θα συμμετάσχει στο 4ο Φεστιβάλ Φιλαρμονικών, Χορωδιακών και Μουσικών Συνόλων Ρεθύμνου, το οποίο διοργανώνεται από τον Μουσικό Καρπό.

Η Πλατεία Μικρασιατών φοράει τα γιορτινά της για να υποδεχθεί την έναρξη του Φεστιβάλ. Η συναυλία είναι αφιερωμένη στα 100 χρόνια από τη Μικρασιατική Καταστροφή. Καταξιωμένοι μουσικοί της Κρατικής Ορχήστρας Αθηνών με εντυπωσιακή καλλιτεχνική πορεία, θα μας ταξιδέψουν με τους ήχους τους από τη Μικρά Ασία στο Ρέθυμνο.

– Τραγούδι και Κανονάκι: Κολλίντζας Δημήτρης και η χορωδία ενορίας Μουρνιών «Η Ζωοδόχος Πηγή».

– Αφήγηση: Νίκος Δερεδάκης – Αθηνά Πετρακάκη.

– Συνοδεύει το «Metallon» (Σύνολο Χάλκινων Πνευστών μελών της ΚΟΑ).

Διεύθυνση: Αντώνης Μαυράκης.