Συγχαρητήρια επιστολή

Προς τον Πολιτιστικό Σύλλογο Μουρνιών

Μετά τις εκλογές και τις αρχαιρεσίες για το νέο Διοικητικό Συμβούλιο του Πολιτιστικού Συλλόγου Μουρνιών, σαν ενορία Μουρνιών αλλά κι εγώ προσωπικά, θα θέλαμε να σας συγχαρούμε για την νέα σας θητεία αλλά και τις αρμοδιότητες, στο νέο διοικητικό Συμβούλιο του συλλόγου μας.

Σας ευχόμαστε, ολόψυχα, να έχετε πλούσια την ευλογία του Θεού σε ότι δημιουργικό κάνετε, για να βοηθήσετε την τοπική κοινωνία και όχι μόνο, σε μια εποχή που δοκιμάζονται οι σχέσεις και οι συνεργασίες των ανθρώπων, γιατί διακατέχονται από τον εγωκεντρισμό και έχει ατονήσει η συνεισφορά προς τον συνάνθρωπο μας.

Γι αυτό συνεχίσετε με θάρρος και συνεργασία και προσπαθήσετε ώστε η  θητεία σας αυτή, να είναι εξίσου δημιουργική όπως και η πρώτη, μέσα από τις δραστηριότητες και τις εκδηλώσεις που θα πραγματοποιήσετε.

Καλή επιτυχία στις προσδοκίες σας και καλή δύναμη στο έργο σας.

Για την ενορία Μουρνιών και με πατρικές ευχές

Ο εφημέριος

Δρακακάκης Ιωάννης