ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ: Πρόγραμμα και Κανονισμός Ακολουθιών 12ημέρου

Αγαπητοί μου ενορίτες,

Σας κάνουμε γνωστό ότι σύμφωνα με τα νέα μέτρα για τον COVID 19, ο επιτρεπόμενος αριθμός προσκυνητών στις Θείες λειτουργίες είναι 4 άτομα.

Μόνον κατά τις εορτές, των Χριστουγέννων, της Πρωτοχρονιάς και των Θεοφανίων επιτρέπετε να παρευρίσκονται εντός του ιερού ναού κατά την Θείαν Λειτουργίαν, περισσότερα άτομα.

Ο όρθρος και η θεία λειτουργία των Χριστουγέννων θα ξεκινήσει στις 5:30 π.μ.

Επίσης σας κάνουμε γνωστό ότι ο Ιερός ναός της Ζωοδόχου Πηγής θα ανοίγει, για σύντομο προσκύνημα και κατ’ ιδίαν προσευχή, τις ημέρες που θα υπάρχει Θεία Λειτουργία στον ναό, από τις 9:00 έως τις 10:30 π.μ. και όλες τις ημέρες, έως τις 7-Ιανουαρίου 2021, κάθε απόγευμα από τις 3:30 έως 5:30 μ.μ., με την υποχρέωση της τήρησης όλων των προστατευτικών μέτρων υγιεινής.

Επίσης σας κάνουμε γνωστό ότι κατά την ημέρα των Θεοφανίων, μεγάλο αγιασμό θα μπορείτε να πάρετε από τον ναό μετά το τέλος της Θείας Λειτουργίας, από το αγιαστικό δοχείο που θα ευρίσκεται έξω από τον ναό καθ’ όλη την ημέρα.

Για οτιδήποτε άλλο, παρακαλώ επικοινωνήστε με τον εφημέριο.

Εκ του γραφείου της ενορίας